Достапни линкови

Вашингтон охрабрен од мерките на ЕУ


Белата Куќа соопшти дека е охрабрена од мерките кои ги донесоа лидерите на ЕУ како долготраен план за засилување на економиите.
Портпаролот Џеј Карни изјави дека од интерес на САД е Европа да се справи со кризата и еврозоната да остане една целина.
Како што е познато ЕУ донесе мерки за смирување на финансиските пазари и за спречување идни кризи во еврозоната.
XS
SM
MD
LG