Достапни линкови

Груевски: Чест е да се биде спротивно од Бранко и Љубчо


Најавата за непринципиелна коалиција меѓу лидерот на СДСМ Бранко Црвенковски и на ВМРО-НП Љубчо Георгиевски е само обид да се вратат на власт, но граѓаните ќе им покажат дека нема враќање назад, изјави денеска премиерот Никола Груевски
Ќе ми биде драго во идниот период да бидам на чело на граѓаните коишто на едниот ќе му покажат дека нема враќање назад, а другиот ќе го испратат кај првиот, рече премиерот Никола Груевски коментирајќи ја вчерашната средба на Црвенковски и Георгиевски.
XS
SM
MD
LG