Достапни линкови

Масовен собир во Каиро за подршка на новиот претседател


Илјадници луѓе се собираат на главниот плоштад во Каиро каде што свое обраќање ќе има ново-избраниот претседател Мухамед Морси. Партијата на Морси, Муслиманското братство, го свика овој собир под слоганот Ден на трансфер на власта. За утре е закажана инаугурацијата на Мухамед Морси за нов претседател на Египет.
XS
SM
MD
LG