Достапни линкови

Околу 400.000 авганистански бегалци можеби ќе бидат протерани од Пакистан


Авганистански бегалци пред центарот за регистрација во Пешавар, Пакистан.
Околу 400.000 нерегистрирани авганистански бегалци се соочуваат со можна депортација од Пакистан, доколку до утре не се евидентираат. Во Пакистан има милион и 700 илјади регистрирани авганистански бегалци, а властите соопштија дека сите оние што нема да се регистрираат, ќе бидат депортирани.
XS
SM
MD
LG