Достапни линкови

Обама објави „голема катастрофа“ во Колорадо


Американскиот Претседател Барак Обама објави „голема катастрофа“ во западната држава Колорадо каде во пожари се уништени речиси 350 домови и се евакуирани околу 35 илјади луѓе.
Со оваа објава на Колорадо му се ставени на располагање федералните фондови за справување со кризата.
Во пожарите едно лице загина, а се оценуваат како најдеструктивни во последниве децении на американскиот запад.
XS
SM
MD
LG