Достапни линкови

Кинеско вселенско летало успешно заврши мисија


Кинеското вселенско летало Шенжу 9.
Кинеското вселенско летало Шенжу 9 со тројца астронаути се врати на Земјата. Во леталото беше и првата кинеска жена космонаут. Пекинг е задоволен од двонеделната мисија на леталото. Кина планира до 2020 година да изгради вселенска станица.
XS
SM
MD
LG