Достапни линкови

Дачиќ доби мандат за формирање на српска влада


Српскиот социјалистички лидер Ивица Дачиќ доби мандат од претседателот Томислав Николиќ за формирање на коалициска влада со националистичката Прогресивна партија. Потенцијалната национално-социјалистичка влада ќе го одбележи враќањето на социјалистите на власт, за прв пат по Слободан Милошевиќ.
XS
SM
MD
LG