Достапни линкови

Лажно интервју на ФАРС со египетскиот претседател


На вебот на Фарс, фабрикувано интервју
Портпарол на новиот египетски претседател Мухамед Морси соопшти дека ќе ја тужат иранската агенција ФАРС за фабрикување интервју со Морси, каде што тој наводно изјавува дека ќе се залага за подобрување на односите на Египет со Иран. Мухамед Морси никогаш не дал интервју за таа иранска агенција.
XS
SM
MD
LG