Достапни линкови

Турција распоредува сили на границата со Сирија.


Турција започнала да распоредува оружје за против-воздушна одбрана на границата со Сирија, јави турската државна телевизија. Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган деновиве изјави дека Анкара нема да толерира нарушувања на нејзината граница од страна на сиријските сили. До затегнување на сиријско – турските односи дојде по соборувањето на турски авион од страна на сиријската армија во минатиот петок.
XS
SM
MD
LG