Достапни линкови

Нападнат полициски пункт кај Бујановац


Српски специјалци - архива
Изутрината бил нападнат пунктот на мултиетничката полиција кај село Доброшин во општина Бујановац, при што бил ранет еден полицаец, изјави портпаролот на полициската управа во Врање, Драган Стаменковиќ. Според него, нападот траел 3 до 5 минути, а било стрелано од правец на границата со Косово. Врз полицискиот пункт во Доброшин било пукано и на 17-ти мај оваа година.
XS
SM
MD
LG