Достапни линкови

Пожар беснее во Колорадо Спрингс


Колорадо
Големиот пожар, кој беснееше во близина на американскиот град Колорадо Спрингс, во текот на изминатата ноќ зафатил и делови од градот. Биле евакуирани околу 36.000 луѓе, повредени нема, а биле уништени околу седум ипол илјади хектари шуми. Американскиот претседател Барак Обама најави дека утре ќе го посети Колорадо.
XS
SM
MD
LG