Достапни линкови

Убиен член на Хамас во Дамаск


Палестинската милитантна организација Хамас соопшти дека еден од нивните членови бил убиен во главниот град на Сирија, Дамаск. Според Хамас, зад атентатот стои израелската разузнавачка агенција Мосад. Хамас владее на палестинската територија во Појасот Газа, а има свое политичко крило и во Дамаск.
XS
SM
MD
LG