Достапни линкови

Хилари Клинтон во Летонија и во Русија


Американската државна секретарка Хилари Клинтон денеска ќе допатува во Рига, во официјална посета на Летонија.
Како што е најавено, по престојот во оваа земја, Клинтон ќе отпатува за Санкт Петербург, каде што ќе се состане со рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров.
XS
SM
MD
LG