Достапни линкови

Собранието ја продолжува расправата за заемот од Дојче Банк


Собранието на Република Македонија денеска ќе ја продолжи расправата по Предлог законот за задолжување на Република Македонија со заем кај Дојче Банк по Договорот за заем наменет за буџетска поддршка, по скратена постапка.
Во вчерашната неколкучасовна дискусија опозицијата порача власта да ги троши народните пари разумно и да престане со задолжувањата, на што ВМРО-ДПМНЕ возврати дека резултатите од владините политики даваат конкретни резултати.
XS
SM
MD
LG