Достапни линкови

Самитот за Сирија ќе се одржи во сабота


Меѓународниот мировен пратеник Кофи Анан потврди дека самитот за Сирија ќе се одржи во Женева во Сабота. Целта на средбата на Акционата група за Сирија е идентификување на начини за целосна имплементација на мировниот план од шест точки, вклучувајки и итно рпекинување на насилствата. Медиумите јавуваат дека Иран и Саудиска Арабија не биле поканети.
XS
SM
MD
LG