Достапни линкови

Судири во близина на главниот град на Сирија - Дамаск


Syria -- A video grab shows shelling by government forces of the Damascus suburb of Duma, 26Jun2012
Силите на бунтовниците продолжуваат да се борат против владините сили во предградијата на Дамаск, ден откако Претседателот Башар ал Асад изјави дека земјата е во состојба на војна и и нареди на владата да ги предводи напорите за задушување на востанието.
САНА јави и дека вооружено лице извршило напад врз провладината ТВ Станица Икбарија при што биле убиени тројца вработени.
XS
SM
MD
LG