Достапни линкови

Сирија на врвот на европската турнеа на Клинтон


Американскиот државен секретар Хилар Клинтон ја започна европската турнеа на која во фокусот е Сирија.
Таа пред состанокот на постојаните членки на Советот за безбедност и соседите на Сирија во сабота во Женева, ќе ги посети и Финска, Латвија и Русија.
САД бараат режмиот на Башар ал Асад да ја напушти власта додека Русија на тоа се противи.
XS
SM
MD
LG