Достапни линкови

Дали Маркел ќе го гледа финалето во Киев?


Ако Германија победи утре против Италија и се пласира во финалето на Европското Првенство во фудбал тогаш Ангела Меркел ќе се најде во многу незгодна ситуација, пишува Шпигел.
Имено германскиот канцелар е голем фудбалски навивач и вети дека финалето во Киев ќе го следи од трибините.
Проблемот е во тоа што претходно рече дека ќе ја бојкотира Украина поради кршето на човековите права и случајот на затворената бивша премиерка и опозициона лидерка Јулија Тимошенко.
XS
SM
MD
LG