Достапни линкови

Временска прогноза- сончево со умерена локална облачност


Денеска не очекува сончево време со умерена локална облачност. Утринската температура ќе се движи од 10 до 18, а дневната од 25 до 31 степен. Во Скопје и околината времето ќе биде сончево, претпладне со умерен северен ветер. Дневната температура ќе достигне до 29 степени. Од четврток ќе преовладува сончево време, а температурите ќе бидат во благ пораст.
XS
SM
MD
LG