Достапни линкови

Дисциплински од УЕФА против Русија и Шпанија


УЕФА соопшти дека отпочнала дисциплинска постапка против Русија и Шпанија поради расистичко однесување на нивните фанови за време на европското првенство во фудбал „Еуро 2012“. Конечната одлука се очекува во четврток неделава. Случајот против Русија е поради расистичко однесување на фановите за време на натпревар во А групата додека Шпанците се товарат за „несоодветно однесување“ за време на меч во Ц групата.
XS
SM
MD
LG