Достапни линкови

Црна Гора ќе ги почне преговорите за членство во ЕУ


Советот на министри на Европската Унија на денешниот состанок во Луксмебург го одобри почетокот на преговорите за членство со Црна Гора. Оваа одлука на министрите за надворешни работи, се очекува да биде потврдена на самитот на ЕУ во петок. Црна Гора е кандидат и за членство во НАТО.
XS
SM
MD
LG