Достапни линкови

Жестоки борби во предградијата на Дамаск


Жестоки борби се воделе денеска во околината на главниот град на Сирија, Дамаск, меѓу владините сили и бунтовниците, за кои активисти тврдат дека се најтешки од почетокот на бунтот против претседателот Башар Ал Асад пред 15 месеци. Речиси секојдневно има борби околу Дамаск, кој до скоро беше бастион на режимот на Асад.
XS
SM
MD
LG