Достапни линкови

Путин денеска на палестинските територии


Рускиот претседател Владимир Путин денеска ќе ги посети палестинските територии, при што, во Витлеем ќе оствари средба со палестинскиот лидер Махмуд Абас. Главна тема на разговорите ќе бидат можностите за обновување на израелско – палестинските мировни преговори. Вчера, Путин разговараше со израелските лидери за конфликтот во Сирија и за иранската нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG