Достапни линкови

Груевски се сретна со косовскиот министер Хоџај


Премиерот Никола Груевски
Премиерот Никола Груевски се сретна со министерот за надворешни работи на Косово Енвер Хоџај. На средбата стана збор за билатералните односи меѓу двете земји, како и за можностите за нивно продлабочување.
Според соопштението, Грувески истакнал дека Македонија ги поддржува евроатланските интеграции на Косово.
Двајцата соговорници разговарале и за потенцијалите за продлабочување на економската соработка.
XS
SM
MD
LG