Достапни линкови

Турција со притисок врз НАТО


Турските власти соопштија дека ќе извршат притисок врз НАТО да го третираат соборувањето на нивниот авион од страна на Сирија како напад врз Алијансата. Но, властите наведоа дека Турција нема намера да војува со никого.
Амбасадорите на земјите членки на НАТО ќе се сретнат во Брисел денеска за да разговараат за соборувањето на турскиот авион.
XS
SM
MD
LG