Достапни линкови

Лукашенко во посета на Венецуела


Белорускиот претседател Александар Лукашенко
Белорускиот претседател Александар Лукашенко пристигна во Венецуела каде ќе се сретне со неговиот колега Хуго Чавез. Венецуела е најголемиот трговски партнер на Белорусија во Латинска Америка.
Ова е втората земја која ја посетува Лукашенко за време на неговата турнеја низ континентот, која започна во Куба.
XS
SM
MD
LG