Достапни линкови

Временска прогноза-сончево и малку посвежо


Времето во Македонија ќе биде сончево и малку посвежо со умерена облачност. Попладне со локален краткотраен дожд и грмежи. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува 7. Температурата ќе се движи од 20 до 34 степени.
Во Скопје и околината слично време, со температура до 30 степени.
XS
SM
MD
LG