Достапни линкови

Италијански војник убиен во експлозија во Ирак


Италијански војник загинал а двајца се повредени во експлозија во камп за обука во Адраскан во западниот дел на Авганистан. Италијанското Министерство за одбрана соопшти дека војникот бил испратен со цел да им помага на авганистанските полицајци. Се верува дека експлозијата претставува напад а не несреќен случај.
XS
SM
MD
LG