Достапни линкови

Сиријски војници пребегале во Турција


Десетици припадници на сиријската војска пребегале кон Турција заедно со семејствата во текот на ноќта, потврди денеска анонимен претставник на турските власти, во услови на растечки тензии меѓу двете земји. Во групата која брои 224 лица имало и генерал и двајца водници, како и 33 воени лица, јавувата медиумите.
XS
SM
MD
LG