Достапни линкови

Уапсен Абу Хамза осомничен за нападите во Мумбаи


Индија - Мумбаи 2008
Полицијата во Индија го уапсила Абу Хамза, осомничен како координатор на нападите во Мумбаи во 2008 кога 166 луѓе беа убиени, а над 300 ранети, јавија идниската Прес труст и ББЦ.
Абу Хамза бил член на Лашкар е Таиба, милитантна група за која се смета дека стои зад нападите во Мумбаи.
XS
SM
MD
LG