Достапни линкови

Мексико - автобус падна во 300 метри амбис


Најмалку 26 лица загинаа, а 23 се повредени кога патнички автобус падна во амбис длабок 300 метри во мексиканската држава Хереро.
Автобусот превезувал симпатизери на кандидатот на локалните избори , Елијас Салгадо.
XS
SM
MD
LG