Достапни линкови

Талибанците убија 6 војници во Пакистан


Пакистанските власти соопштија дека над 100 талибански борци влегле од Авганистан и нападнале три воени позиции на пакистанската армија во Малаканд при што загинале најмалку 6 војници. При тоа во борбите биле убиени околу 11 милитанти. Овие напади се последни во серијата од регионите на источен Авганистан од каде започна повлекувањето на американските трупи.
XS
SM
MD
LG