Достапни линкови

Шефот на косовската дипломатија во Скопје


Министерот за надворешни работи на Република Косово, Енвер Хоџај, денеска престојува во посета на Македонија каде ќе биде примен од претседателот Ѓорге Иванов и од министерот за надворешни работи Никола Попоски.
Се очекува, на средбите да бидат разменети мислења за повеќе билатерални прашања од интерес за двете земји, како и за состојбите во регионот.
Посебен акцент се очекува да биде ставен врз унапредување на економските односи, инфраструктурата, енергетиката и пограничната соработка.
XS
SM
MD
LG