Достапни линкови

Талибанците ја напаѓаат пакистанската армија


Пакистански претставници изјавија дека повеќе од 100 талибански милитанти влегле од Авганистан во Пакистан и нападнале три армиски пункта при што убиле најмалку шест војници. Во престрелките загинале 11 напаѓачи. Талибанците ја презедоа одговорноста за нападите.
XS
SM
MD
LG