Достапни линкови

Временска прогноза - Сончево со попладневен дожд


Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне се очекува нестабилно време со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во источните делови. Температурата ќе се движи меѓу 25 и 35 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 34 степени.
XS
SM
MD
LG