Достапни линкови

Англија против Италија во четвртфиналето на Еуро 2012


Англија ќе се соочи со Италија на последниот четвртфинален натпревар на Еуро 2012 денеска. Мечот на Олимпискиот стадион во Киев ќе биде првиот натпревар меѓу екипи од двете земји во повеќе од десет години. Победникот ќе игра со Германија, трикратен европски шампион.
XS
SM
MD
LG