Достапни линкови

Нови израелски напади врз Газа


Ракети истрелани од Газа кај кибуцот Јад Мордекај во Израел
Најмалку едно лице загина а 17 се ранети при денешните израелски воздушни напади врз Газа. Според јавувањата, цел на нападите биле три позиции на Хамас во градот Газа и други локации.
Претходно врз израелска територија биле истрелани ракети при што нема жртви. Новите насилства избувнаа на 18 јуни по инцидентите на границата со Египет на Синај кога еден израелец и двајца напаѓачи беа убиени.
XS
SM
MD
LG