Достапни линкови

Шверцуван скелет на Тираносаурус во САД


Uzbekistan - dinosaur which is in the Geological museum of Tashkent,
Американските власти одзедоа најверојано шверцуван скелет на диносаурус од типот Тираносаурус за кој властите на Монголија се сомневаат дека бил прошверцуван во САД од пустината Гоби.
Коските на tyrannosaurus bataar, помал роднина на на Tyrannosaurus rex, биле одземени од магацинот на Кадоган Тејт компанија за ликовна уметност во Квинс, каде биле складирани во четири големи дрвени гајби.
XS
SM
MD
LG