Достапни линкови

Спасени турските воени пилоти, Сирија се извини


илустрација
Турскиот премиер Реџеп Таип Ердоган изјави дека Сирија се извинила за соборувањето на турскиот борбен авион марка Ф4 денеска. Медиумите јавуваат дека двајцата пилоти биле спасени. Турската војска претходно соопшти дека изгубила радарски контакт со леталото над крајбрежјето во близина на Сирија.
XS
SM
MD
LG