Достапни линкови

Шефот на сиријскиот ОК остана без британска виза


Британските власти му го одбиле барањето за виза на шефот на сиријскиот Национален олимписки комитет Мофак Џума, кој требаше да отпатува за Лондон на Олимписките игри идниот месец. Џума, кој за сега не се наоѓа на листата на непожелни лица во Европската унија, е близок познаник на сиријскиот претседател Башар ал Асад. Блискоста со Асад е причина поради која на шефот на сиријскиот Олимписки комитет не му била одобрена британска виза, пишуваат британските медиуми.
XS
SM
MD
LG