Достапни линкови

Еден загина а едно лице е повредено во експлозија на автомобил во центарот на Белград, јавуваат медиумите. При експлзоиајта, што се случила во 12:30 часот на крстосница во централната белградска населба Дорќол, се уништени два автомбили а искрешени се и стакла на прозорците на околните згради. За сега официјално не се позанти причините за експлозијата, но РТС јави дека најверојатно во автомобилот била уфрлена бомба. Загинатиот се наоѓал во возилото марка „Ситроен Ц4“, додека повреденото лице во моментот на експлозијата минувало преку пешачкиот премин на крстосницата.
XS
SM
MD
LG