Достапни линкови

Ашраф наименуван за нов премиер на Пакистан


Раџа Первез Ашраф
Пакистанската владејачка коалиција го наименува Раџа Первез Ашраф за нов премиер. Се очекува во текот на денов тоа да биде одобрено и од долниот дом на парламентот. До ова доаѓа откако по претходниот номиниран на таа функција Махдом Шахабудин беше распишана потерница поради обвинувања дека илегално увезувал лекови додека бил министер за здравство.
XS
SM
MD
LG