Достапни линкови

Заврши нападот на талибанците во еден хотел во Кабул


Авганистанската полиција соопшти дека нападот на талибанците врз еден хотел на периферијата на Кабул завршил скоро 12 часа од моментот кога започнал. Полицијата соопшти дека притоа биле убиени најмалку 8 луѓе. Милитанти вооружени со автоматско оружје и ракетни гранати влегле во хотелот крај езерото Карга при што задржале и заложници, од кој поголемиот дел биле ослободени по престрелката со полицијата. Талибанците соопштија дека нападот го извеле, бидејќи богатите авганистанци и странски државјани таму организирале луди забави.
XS
SM
MD
LG