Достапни линкови

Карзаи побара засилена борба против корупцијата


Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи повторно апелираше до пратениците и меѓународните агенции да вложат повеќе напори во борбата против корупцијата. Шефот на државата пред пратениците рече дека покрај неговоро залагање, сите на власт мора да работат заедно со цел да се прекинат поткупувањата и проневерите, кои ги подјадуваат странските фондови.
XS
SM
MD
LG