Достапни линкови

СРД демантира дека Канал 5 останала без дозвола


Советот за радиодифузија демантира дека и ја одзел дозволата на Канал 5 телевизија и најави анализа на вознемирувачкиот рекламен спот. Станува збор за промоција на нова турска серија која започна вчера. Како што јавуваат медиумите, телевизијата направила невкусна шега за наводна авионска несреќа. Анализата на Советот би трабала да покаже дали промотивниот спот на телевизијата е во согласност со Законот за радиодифузна дејност.
XS
SM
MD
LG