Достапни линкови

Авион се урна во Џакарта


Шестмина загинале во уривање на авион во населба во Џакарта, соопштија индонезиските власти. Леталото марка Фокер 27 со седумчлен екипаж билo на тренинг мисија пред да се урне во близина на воениот аеродром. Индонезиските медиуми јавуваат дека неколку куќи се запалени. Во мај годинава руски авион марка Суперџет се урна во близина на Џакарта, при што загинаа 45 лица.
XS
SM
MD
LG