Достапни линкови

Хамас подготвен на мир со Израел


Вооруженото крило на Хамас „ Бригадите Ал Касам“
Хамас е подготвен да го примени египетскиот план за прекин на огнот со Израел. Ова соопштение доаѓа по загинувањето на 8 палестинци при израелските воздушни напади врз Газа.
Овие напади пак беа резултат на истреланите гранати врз Израел од Газа при што неколку израелци беа ранети.
Вооруженото крило на Хамас „ Бригадите Ал Касам соопштија дека се спремни на мир за да ја запрат агресијата на Израел, кој пак не потврди дали таков мировен договор постои.
XS
SM
MD
LG