Достапни линкови

Пакистан треба да добие нов премиер


Претседателот на Авганистан Асиф Али Зардари го номинира Махдоом Шахабудин за нов премиер по одлуката на Врховниот Суд да го острани премиерот Јусуф Раза Џилани, затоа што одби да побара од Швајцарија повторно да го отвори случајот за корупција против Претседателот Зардари.
Шабахудин, министер за текстил и член на владеачката партија на Зардари треба да биде избран од Парлементот во петок.
XS
SM
MD
LG