Достапни линкови

Ослободен еден од заложниците во Тулуз


Полицијата во Франција соопшти дека човекот кој држи неколкумина во заложништво во банка во градот Тулуз ослободил еден од заложниците. За сега нема информации за повредени, и покрај тоа што се слушнал истрел од банката кога полицијата одбила да му даде пари на за сега неидентификуваниот вооружен напаѓач кој тврди дека има врски со терористичката Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG