Достапни линкови

Заложничка ситуација во Франција


Вооружен човек држи неколкумина во заложништво во банка во францускиот град Тулуз. Човекот, кој тврди дека има врски со Ал Каеда, бара да разговара со претставници на полицијата. За сега нема информации за повредени. Полицијата ги обколила ходниците околу банката.
XS
SM
MD
LG